28.08.2020
Valsts kanceleja

Valsts kanceleja Sarunu festivālā LAMPA aicina uz valstij svarīgām sarunām caur ģimenes prizmu

Kuras ģimenes vērtības veido mūsu sabiedrības kodolu? Kā veicināt finanšu pratību ģimenē un valstī? Kā veidot taisnīgu darba vidi? Kā ārkārtējā situācija noteica virzienu mūsu turpmākajai attīstībai – katram atsevišķi un visiem kopā kā vienai valstij? No 2. līdz 5. septembrim Sarunu festivālā LAMPA atbildes uz šiem un citiem jautājumiem meklēs Valsts kanceleja, caur ģimenes prizmu pārrunājot sabiedrībai un valsts pārvaldei svarīgas tēmas.

Kā rāda Sarunu festivāla LAMPA un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktā aptauja, 52% Latvijas iedzīvotāji atzinuši, ka ārkārtējā situācija un ar Covid-19 saistītie ierobežojumi ir ieviesuši ilgtermiņa izmaiņas viņu ikdienas dzīvē. Jaunā pieredze ietekmēs arī turpmāko attīstību katram atsevišķi un visiem kopā kā vienai valstij jeb kā vienai lielai ģimenei. Tāpēc arī Valsts kancelejas programma Sarunu festivālā LAMPA šogad veidota kā viesmīlīgas ģimenes viesistaba, sešos daudzveidīgos un aizraujošos pasākumos meklējot atbildes uz ģimenei un valstij vienlīdz svarīgiem jautājumiem.

“2020. gads ikvienam ir iezīmējies ar straujām izmaiņām ikdienā – skolā, darbā, mājās un citviet. Tieši mājās vienlaikus notika gan personīgā, gan profesionālā, gan sociālā dzīve. Strauji Covid-19 apstākļiem pielāgojās arī valsts pārvalde, lai turpinātu un pat uzlabotu iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus. Festivālā LAMPA mēs vilksim paralēles starp dzīvi savās mājās un savā valstī, kas arī ir mūsu visu kopīgās mājas. Brīdī, kad esam iemācījušies sadzīvot ar Covid-19, mēs varam atskatīties uz gūto pieredzi un novērtēt, kas no jaunajām mācībām būtu ieviešamas modernai nākotnes Latvijai. Aicinām ikvienu paviesoties Valsts mājas virtuālajā viesistabā un caur mājas dzīves prizmu runāt par attālināta darba iespējām, godīgumu un atbildību, uzticēšanos un sadarbību, kas ir gan mājsaimniecības, gan valsts labklājības un labbūtības pamats,” stāsta Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Galvenais Valsts kancelejas notikums LAMPĀ būs kolektīva prāta vētra ar ekspertu un sabiedrības iesaisti “Ģimenes vērtības – valsts vērtības” 2. septembrī plkst. 14.00: sabiedrības (ne)iesaistes scenāriju modelēšana un seku apzināšana, izmantojot prāta vētras metodoloģiju.

Velkot paralēles ar dažādiem mājas darbiem, sporta un spēļu garu, ģimenes izbraucieniem un ģimenes maku, Valsts kancelejas programma skars arī tādas šobrīd un vienmēr aktuālas tēmas kā nodarbinātības izaicinājumi, valsts budžeta plānošana, droša kopābūšana ceļojumos un valsts pārvaldes piedāvāto digitālo rīku sniegtās iespējas. Tie būs gan pieredzes stāsti, gan aktīvas paneļdiskusijas, lekcijas, eksperimenti un pat virtuāla tūre pa Latviju.

Valsts mājas programmas tapšanā iesaistījušās gandrīz 30 valsts pārvaldes iestādes.

Visi pasākumi bez maksas skatāmi tiešraidē Sarunu festivāla LAMPA mājaslapā. Pilnu Valsts mājas programmu meklējiet šeit.

 

 

Reinis Grāvītis
Ministru kabineta preses sekretārs
Tālrunis: 67082919; 27011868
E-pasts: Reinis.Gravitis@mk.gov.lv

Dalīties