21.07.2020
Valsts kanceleja

Par Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu konkursa trešajā kārtā sacentīsies pieci pretendenti

Konkurences padomes priekšsēdētāja atlases komisija pieņēmusi lēmumu uz konkursa trešo kārtu izvirzīt piecus pretendentus. Konkursa otrajā kārtā pretendenti piedalījās intervijās, kas norisinājās attālinātajā režīmā.

Interviju laikā pretendenti konkursa komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un Konkurences padomes darbības jomu, kā arī prezentēja savu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados.

Uz konkursa trešo kārtu izvirzītie pretendenti tiks vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, organizācijas vērtību apzināšanos, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu un komandas vadīšanu.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle, Politikas daļas direktore Katrīna Zariņa. Ar padomdevēju tiesībām piedalās Latvijas Finanšu nozares asociācijas pārstāvji.

 

Santa Jirgensone
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālrunis: 67082922
E-pasts: santa.jirgensone@mk.gov.lv

 

Dalīties