13.08.2020
Ministru prezidents

Kariņš: pedagogu atalgojuma jautājumā nepieciešams ilgtermiņa risinājums; piedāvās par to lemt nākamajā Sadarbības sanāksmē

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien tikšanās laikā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvjiem uzsvēra, ka iestājas par ilgtermiņa risinājumu pedagogu, tostarp augstākās izglītības pasniedzēju, atalgojuma jautājumā un piedāvās par to lemt nākamajā Sadarbības sanāksmē pirmdien, 17.augustā.

“Šodien, tiekoties ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, paudu atbalstu ilgtermiņa risinājumam pedagogu atalgojuma jautājumā, kas nodrošina tā pieaugumu 2021. un 2022. gadā atbilstoši iepriekš pieņemtajiem lēmumiem. Rosināšu par to lemt jau nākamajā Sadarbības sanāksmē,” pauda K. Kariņš.

Tikšanās laikā Ministru prezidents skaidroja, ka viens no vienošanās elementiem par 2021.gada budžeta projektu ir atbalsts nodokļu sistēmas uzlabojumiem. Līdz ar to gan Sadarbības sanāksmē, gan valdībā nākamnedēļ plānots skatīt Finanšu ministrijas sagatavoto piedāvājumu par nodokļu sistēmas uzlabojumiem, balstoties uz līdzšinējām konsultācijām starp valdību veidojošo politisko spēku pārstāvjiem.

Pēc K. Kariņa teiktā, šobrīd nodokļu sistēmas uzlabojumu piedāvājumu atbalsta 4 no 5 valdību veidojošām partijām, līdz ar to diskusijas turpinās.

 

Papildu informācija:
Sandris Sabajevs,
Ministru prezidenta preses sekretārs,
Tel.: 67082865, mob. tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv

Dalīties