08.09.2020
Valsts kanceleja

Juris Gaiķis apstiprināts Konkurences padomes priekšsēdētāja amatā

Otrdien, 8. septembrī, Ministru kabineta sēdes laikā tika izskatīta Jura Gaiķa kandidatūra Konkurences padomes priekšsēdētāja amatam. Amata kandidāts Juris Gaiķis guva valdības atbalstu un ir apstiprināts par Konkurences padomes priekšsēdētāju. 

Juris Gaiķis tika izvirzīts Konkurences padomes priekšsēdētāja amatam pēc uzvaras atklātajā konkursā, kas noritēja trijās kārtās.

Konkursa uzvarētāja līdzšinējā darbavieta ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija, ko Juris Gaiķis vada vairāk nekā trīs gadus. Pirms tam J. Gaiķis 10 gadus strādājis Valsts ieņēmumu dienestā, kur piecus gadus vadījis Nodokļu pārvaldi, bet pirms tam ieņēmis dažādus amatus arī Juridiskajā pārvaldē.

Juris Gaiķis Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grādu tiesību zinībās; labā līmenī pārvalda angļu un krievu valodu.  

Kā vēstīts iepriekš, atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Otrās kārtas laikā atlases komisija uzklausīja pretendentu skaidrojumu savai motivācijai ieņemt šo amatu, atbildēja uz jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un Konkurences padomes darbības jomu, kā arī prezentēja savu redzējumu par iestādes darbības prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados. Savukārt uz konkursa trešo kārtu izvirzītie pretendenti tika vērtēti, analizējot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, organizācijas vērtību apzināšanos, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu un komandas vadīšanu.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle, Politikas daļas direktore Katrīna Zariņa. Ar padomdevēju tiesībām piedalījās Latvijas Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre.

 

 

Santa Jirgensone
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālrunis: 67082922
E-pasts: santa.jirgensone@mk.gov.lv

Dalīties